W piątek, 20 września, w naszej szkole odbyła się akcja sprzątania lasów.

Koordynatorem sprzątania był Pan leśniczy Bogdan Kaciuba.

 sprzatamy 1

Posprzątaliśmy teren leśny wzdłuż drogi Szczórkowo Wodukajmy. Łącznie osoby, które zaangażowały się w zbieranie śmieci, napełniły 14 worki odpadami. Każdy z worków miał pojemność 120 litrów.

sprzatamy 2

W ramach zainicjowanej przez Andrzeja Dudę, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, akcji #sprzątaMY w każdym z 430 nadleśnictw w kraju na chętnych do pomocy czekały worki na śmieci, rękawice oraz opiekunowie.

Tego samego dnia akcję oficjalnie zainauguruje prezydent Andrzej Duda, który wraz z uczniami, harcerzami, członkami Ligi Ochrony Przyrody, żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz leśnikami posprząta fragment Puszczy Białej.

sprzatamy 3

W czasie pracy mieliśmy możliwość bliższego poznania jednego z węży występujących na naszym terenie. Do zdjęcia pozował nam zaskroniec. Juz nikt z nas nie pomyli go ze żmiją.