Akcja sprzątania lasów.
Akcja sprzątania lasów.
Akcja sprzątania lasów.
W piątek, 20 września, w naszej szkole odbyła się akcja sprzątania lasów. Koordynatorem sprzątania był Pan leśniczy Bogdan Kaciuba. Posprzątaliśmy teren leśny wzdłuż drogi Szczurkowo Wodukajmy. Łącznie osoby, które zaangażowały się w zbieranie śmieci, napełniły 14 worki odpadami. Każdy z worków miał pojemność 120 litrów. W ramach zainicjowanej przez Andrzeja Dudę, Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, akcji #sprzątaMY w każdym z 430 nadleśnictw w kraju na chętnych do pomocy czekały worki na śmieci, rękawice oraz opiekunowie. Tego samego dnia akcję oficjalnie zainauguruje prezydent Andrzej Duda, który wraz z uczniami, harcerzami, członkami Ligi Ochrony Przyrody, żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej oraz leśnikami posprząta fragment Puszczy Białej. W czasie pracy mieliśmy możliwość bliższego poznania jednego z węży występujących na naszym terenie. Do zdjęcia pozował nam zaskroniec. Juz nikt z nas nie pomyli go ze żmiją.